Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Konkurs na pracę doktorską

Konkurs na najlepszą pracę doktorską zrealizowaną w oparciu o zasoby obliczeniowe ACK Cyfronet AGH jest już tradycją w naszym Centrum. Organizowany co roku, staje się ważnym wydarzeniem promującym badania prowadzone przez młodych naukowców.

Do poprzednich edycji Konkursu uczestnicy zgłosili wiele prac doktorskich poruszających różnorodne problemy naukowe z wielu dziedzin. Na przestrzeni kilku ostatnich lat zmienia się również wykorzystanie zasobów obliczeniowych. Młodzi naukowcy wykorzystują część lub nawet wszystkie elementy infrastruktury obliczeniowej Cyfronetu: klasyczne klastry obliczeniowe, platformę chmurową i serwery wyposażone w akceleratory graficzne GPGPU.

Laureaci Konkursu prezentują swoje prace podczas Dnia Otwartego Cyfronetu, a wybrane wywiady z uczestnikami Konkursu są publikowane w folderze informacyjnym ACK Cyfronet AGH.

Organizatorem Konkursu jest ACK Cyfronet AGH. Ocenie konkursowej poddawana jest wartość naukowa zgłoszonej pracy doktorskiej, możliwość jej praktycznego zastosowania oraz zakres wykorzystania zasobów obliczeniowych i pamięci składowania danych w Cyfronecie. Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody.


Edycja 2024 Konkursu - przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone.


Wyniki edycji Konkursu w roku 2023

Wyniki edycji Konkursu w roku 2022

Wyniki edycji Konkursu w roku 2021

Wyniki edycji Konkursu w roku 2020

Wywiady z uczestnikami poprzednich edycji Konkursu


Prof. Kazimierz Wiatr, Dyrektor ACK Cyfronet AGH, ogłasza wyniki Konkursu w czasie Dnia Otwartego