Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Konferencje

Cyfronet od wielu lat jest organizatorem krajowych i zagranicznych konferencji i warsztatów, które gromadzą informatyków i naukowców zajmujących się tworzeniem, rozwojem i zastosowaniem technologii informatycznych, a także użytkowników tych technologii.

Pierwsza, międzynarodowa konferencja – ECUC'94, została zorganizowana w 1994 roku dla europejskich użytkowników komputerów firmy CONVEX.

Bardzo ważnym wydarzeniem na skalę europejską była organizowana corocznie, począwszy od roku 2001 aż do 2018 cykliczna konferencja CGW (początkowo Cracow Grid Workshop), zainaugurowana przez Cyfronet w związku z jego uczestnictwem w dużym, międzynarodowym projekcie CROSSGRID, finansowanym przez UE.

Od roku 2008 ACK Cyfronet AGH organizuje także cyklicznie Konferencję Użytkowników Komputerów Dużej Mocy (KU KDM), która stanowi forum przeglądu wyników prac realizowanych z wykorzystaniem zasobów komputerowych Centrum, a także infrastruktury obliczeniowej tworzonej i rozwijanej w ramach projektów z rodziny PLGrid. Konferencja obejmuje prezentacje użytkowników i zaproszonych gości, a także zajęcia szkoleniowe dotyczące optymalnego wykorzystania zasobów sprzętowych i oprogramowania ACK Cyfronet AGH, sesje dyskusyjne oraz spotkania z dostawcami sprzętu informatycznego i oprogramowania.

W sumie, Cyfronet zorganizował kilkadziesiąt międzynarodowych i krajowych konferencji poświęconych różnorodnym zagadnieniom informatyki.

Ponadto, Cyfronet organizuje corocznie Dzień Otwarty dla środowiska naukowego i studentów z Krakowa i Małopolski.