Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH
ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

AKTUALNOŚCI I WYDARZENIA

Sat4Envi - kosmiczne technologie, powszechne wykorzystanie
Dzięki udostępnieniu danych satelitarnych z programu Copernicus, projekt Sat4Envi otworzył nowy rozdział dla podejmowania optymalnych decyzji dotyczących planowania przestrzennego i szybkiego reagowania w przypadku wystąpienia zagrożeń środowiskowych.
Konkurs na pracę doktorską - edycja 2021
Akademickie Centrum Komputerowe CYFRONET AGH ogłasza konkurs na najlepszą pracę doktorską zrealizowaną w oparciu o zasoby obliczeniowe Cyfronetu.
Kolaboracja ALICE rzuca nowe światło na badania własności oddziaływań silnych między hadronami
Opublikowany w Nature artykuł Kolaboracji ALICE opisuje jak precyzyjnie badać własności oddziaływań silnych pomiędzy hadronami. Oddziaływanie silne odpowiada za związanie kwarków walencyjnych budujących hadron, jak również za związanie protonów i neutronów w jądrach atomowych.
W dniu 7.12.2020r. został wykonany upgrade systemu pocztowego kinga.cyf-kr.edu.pl. Ze względów bezpieczeństwa została ograniczona możliwość niestandardowych konfiguracji programu pocztowego. W przypadku problemów z połączeniem do poczty elektronicznej proszę zweryfikować i  poprawić konfigurację programu pocztowego zgodnie z poniższymi parametrami.