Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Konkurs na grafikę dla Prometheusa

ACK Cyfronet AGH wraz z firmą HP Polska zapraszają do udziału w konkursie na najlepszą grafikę na front obudowy Prometheusa, najszybszego superkomputera w Polsce powstającego na AGH w Krakowie. Na zwycięzcę czeka nagroda.

W Krakowie powstaje właśnie największy w Polsce i jeden z największych na świecie komputerów dużej mocy obliczeniowej. Aby porównać go do przedmiotów codziennego użytku, należałoby ustawić obok siebie ponad 40 000 komputerów klasy PC. Jego przeznaczeniem będzie wspieranie badań polskich naukowców.

– Dla badaczy najważniejsze atuty Prometheusa są ukryte pod obudową. Dzięki jego prędkości, mocy i wydajności, naukowcy będą mogli jeszcze szybciej i efektywniej wykonywać zaawansowane obliczenia. Chcemy zadbać o jego stronę wizualną, dlatego wszystkich projektantów zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszą grafikę ważną dla wizerunku tej potężnej maszyny – mówi profesor Kazimierz Wiatr, dyrektor ACK Cyfronet AGH.

Prometheus, będąc w światowej czołówce tego typu maszyn, będzie wielokrotnie prezentowany w mediach, międzynarodowych publikacjach oraz na konferencjach i targach w kraju i za granicą. Dlatego konkurs stanowi szansę dla projektantów, by ich praca dotarła do szerokiego grona odbiorców.

Powierzchnia frontu obudowy o wymiarach 903,1 x 234,1 cm stanowi sporą przestrzeń dla wyobraźni i umiejętności projektantów. Prace można składać do 20 lutego 2015 r. Autor wybranego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 5 000 zł.

– Zdecydowaliśmy, że zwycięski projekt zostanie wyłoniony przez jury przy udziale internautów, którzy będą mogli oddawać swoje głosy na facebookowym profilu AGH. Wierzę, że tym sposobem znajdziemy najlepszą grafikę dla Prometheusa – dodaje prof. Wiatr.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami można znaleźć poniżej: