Laboratorium Technik Wizualnych2
Kierownik laboratorium: mgr Jacek Przybylski
Laboratorium Technik Wizualnych (Media Lab 5.0) jest studiem filmowo-telewizyjnym, którego głównym zadaniem jest produkcja materiałów dokumentujących i promujących osiągnięcia ACK Cyfronet AGH. Realizowane filmy i programy telewizyjne popularno-naukowe i szkoleniowe pokazują efekty prac badawczych użytkowników infrastruktury obliczeniowej Cyfronetu.
W LTW prowadzone są warsztaty dziennikarskie, sztuki operatorskiej, realizacji dźwięku, sztuki montażu, grafiki komputerowej i obsługi studia telewizyjnego. To również miejsce prowadzenia prac badawczych z technologii wizyjnych, akustyki i technik transmisji on-line.
LTW to studio filmowo-telewizyjne o powierzchni około 100 m2 wyposażone w ruszt z oświetleniem, nagłośnione, ze sztucznym horyzontem i scenografią. Studio połączone jest z salą audytoryjną na około 50 miejsc i skomunikowane jest z reżyserkami:
- wizji i światła (ze stanowiskami: regulacji torów kamerowych, realizacji wizji, nagrywania i odtwarzania, grafiki komputerowej, światła),
- dźwięku z konsolą Yamaha LS 9 oraz lektorką.
W LTW znajdują się dwie montażownie z zestawami komputerowymi z oprogramowaniem Adobe CS6. Laboratorium posiada kamery Panasonic AG-HPX 371 (3szt.) oraz inny sprzęt filmowo-telewizyjny do realizacji obrazu, światła i dźwięku w produkcjach studyjnych oraz plenerowych.
Studio współpracuje z profesjonalnymi twórcami i realizatorami oraz studentami krakowskich uczelni.