Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Projekt EUreka3D

Akronim: EUreka3D
Pełna nazwa: Europejskie dziedzictwo kulturowe 3D
Logotyp:
Czas trwania: 01.01.2023 – 31.12.2024
Cel: EUreka3D realizuje podejście do cyfrowej transformacji sektora CH (Cultural Heritage), oparte na dostarczaniu usług i narzędzi, zgodnych z Europeana CSP, wspieranych zaawansowanymi zasobami obliczeniowymi i pamięciowymi. Celem jest zarejestrowanie w EOSC usługi dotyczącej wysokiej jakości digitalizacji 3D. Planowane jest zebranie ponad 4000 nowych treści cyfrowych w 2D i 3D poprzez realizację całego cyklu, od wstępnego wyboru treści fizycznych obiektów do publikacji w Cyfrowej Przestrzeni Dziedzictwa Kulturowego.

Eureka3D zbuduje środowisko chmurowe dla treści z obszaru CH przetwarzające i gromadzące wysokiej jakości treści, dając możliwości uruchomienia wirtualnych przestrzeni dla interdyscyplinarnej i międzysektorowej społeczności współpracującej z obszarem Cultural Heritage.

Rola Cyfronetu: ACK Cyfronet AGH będzie odpowiedzialny za budowę nowatorskich rozwiązań zarządzania danymi treści 2D i 3D i przetwarzania danych wejściowych celem digitalizacji wykorzystując infrastrukturę chmury obliczeniowej oraz środowisk obliczeniowych HPC.
Kontakt: Łukasz Dutka
e-mail: lukasz.dutka (at) cyfronet.pl
tel.: (+48) 12 633 34 26
Strona WWW:
w budowie
 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

Rodzaj dotacji budżetowej
lub nazwa programu lub funduszu:
Projekty Międzynarodowe Współfinansowane
Nazwa zadania: EUreka3D: Europejskie dziedzictwo kulturowe 3D
Wartość dofinansowania: 246 511,00 zł
Całkowita wartość zadania: 273 902,00 zł
Krótki opis zadania: EUreka3D realizuje podejście do cyfrowej transformacji sektora CH (Cultural Heritage), oparte na dostarczaniu usług i narzędzi, zgodnych z Europeana CSP, wspieranych zaawansowanymi zasobami obliczeniowymi i pamięciowymi. Celem jest zarejestrowanie w EOSC usługi dotyczącej wysokiej jakości digitalizacji 3D. Planowane jest zebranie ponad 4000 nowych treści cyfrowych w 2D i 3D poprzez realizację całego cyklu, od wstępnego wyboru treści fizycznych obiektów do publikacji w Cyfrowej Przestrzeni Dziedzictwa Kulturowego.
Data podpisania umowy o finansowanie lub dofinansowanie zadania 01.09.2023 r.