Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH
ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Projekt EOSC Enhance

Akronim: EOSC Enhance
Pełna nazwa: Ulepszenie Portalu EOSC i integracja serwisów tematycznych
Logotyp:
Czas trwania: 1.12.2019 r. - 30.11.2021 r.
Cel: Projekt EOSC Enhance ma na celu zbudowanie ulepszonej, bardziej zintegrowanej wersji Portalu EOSC (https://eosc-portal.eu/). Pierwsza wersja portalu była wynikiem współpracy między projektami eInfraCentral oraz EOSCHub. Zespół ACK Cyfronet AGH odegrał w tych pracach kluczową rolę zostając dostawcą portalu oraz rozwijając serwis Marketplace, który jest platformą prezentującą usługi EOSC.
Cel projektu to poprawa i rozszerzenie rozwiązań, które sprawią, że łatwiej będzie odszukać europejskie usługi naukowe oraz zbiory danych otwartej nauki. W ramach projektu poszerzony będzie katalog serwisów, nie tylko o liczbę opisanych tam usług, ale także o dokładniejsze o nich informacje. Ważnym zagadnieniem jest integracja wybranych procesów operacyjnych, w tym zintegrowanego zamawiania usług u ich dostawców. Portal będzie umożliwiał weryfikację jakości oferowanych usług poprzez system certyfikacji EOSC. Nowy portal będzie oferował dostęp przez API do głównych funkcji, a dla użytkownika serwisu będzie przyjazny.
Rola Cyfronetu: Głównym zadaniem ACK Cyfronet AGH w projekcie jest wypracowanie i ulepszenie funkcji portalu dla użytkownika naukowego, zarówno działającego indywidualnie, w grupach badawczych, jak i w dużych konsorcjach naukowych.
Kontakt: Tomasz Szepieniec
e-mail: t.szepieniec at cyfronet.pl
tel.: (+48 12) 632 33 55 w. 310
Strona WWW:
https://www.eosc-portal.eu/enhance