Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Projekt PRO-ACCESS

Akronim: PRO-ACCESS
Pełna nazwa: Improving Access of Associated States to Advanced Concepts in Medical Telematics
Logotyp:
Czas trwania: 1.07.2002 r. - 31.12.2004 r.
Cel: Celem projektu było stworzenie platformy do promocji i upowszechniania zaawansowanych idei telematyki medycznej w krajach stowarzyszonych z UE (ang. Newly Associated States – NAS) oraz przenoszenia z UE rozwiązań, praktyk i doświadczeń.

Zadania projektu PRO-ACCESS były realizowane w oparciu o działalność Krakowskiego Centrum Telemedycyny i obejmowały koordynację działalności publikacyjnej, organizacji konferencji i szkoleń oraz przejmowanie rozwiązań telemedycznych od współpracujących partnerów z UE i NAS.

W celu promocji nowoczesnych aplikacji telematycznych przeznaczonych dla ochrony zdrowia w krajach stowarzyszonych z Unią Europejską, ośrodek krakowski nawiązał współpracę z przodującymi placówkami europejskimi zajmującymi się problemami informatyki i telematyki medycznej. W trakcie trwania projektu zostały zorganizowane konferencje adresowane do szeroko pojmowanej grupy użytkowników systemów telematycznych w ochronie zdrowia, polityków kształtujących politykę zdrowotną oraz dostawców technologii informatycznych, zainteresowanych kształtowaniem środowiska elektronicznych transakcji w ochronie zdrowia w krajach znajdujących się w stadium transformacji gospodarczej.

Rola Cyfronetu: ACK Cyfronet AGH było koordynatorem projektu.
Kontakt: e-mail: cyfronet (at) cyfronet.pl
tel.: (+48 12) 632 33 55
Strona WWW:

https://cordis.europa.eu/project/id/IST-2001-38626