Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Konferencja KUKDM 2023 - 19-21 kwietnia, Zakopane

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w piętnastej Konferencji Użytkowników Komputerów Dużej Mocy, organizowanej w Zakopanem w dniach 19-21 kwietnia 2022.

ACK Cyfronet AGH organizuje Konferencję Użytkowników Komputerów Dużej Mocy od 2008 roku. Jej podstawowym założeniem było zainicjowanie corocznych spotkań naukowych gromadzących użytkowników, którzy wykonują obliczenia z wykorzystaniem komputerów dużej mocy i oprogramowania, udostępnianych przez Cyfronet.

W obecnej, XV edycji konferencji wracamy do formy stacjonarnej.

Tematyka KU KDM koncentruje się na obliczeniach i symulacjach dużej skali, nowych algorytmach w informatyce, narzędziach i technikach w systemach dużej mocy obliczeniowej, a także na zastosowaniach informatyki w dydaktyce oraz bazach danych. Konferencja obejmuje prezentacje użytkowników i zaproszonych gości, sesje dyskusyjne oraz spotkania z dostawcami sprzętu informatycznego i oprogramowania, a także dyskusję panelową na temat efektywnego wykorzystania zasobów informatycznych Cyfronetu.

Termin

19-21 kwietnia 2023

Miejsce

Ośrodek Bel-Ami, ul. Seweryna Goszczyńskiego 24, Zakopane.

Cele konferencji

  • Prezentacja działalności Cyfronetu i informacja o zasobach sprzętowych, oprogramowaniu i oferowanych usługach.
  • Przedstawienie najnowszych kierunków rozwoju architektur komputerowych i sieciowych, w tym również zasobów pozwalających na wykonywanie obliczeń kwantowych.
  • Przegląd wyników prac w różnych dziedzinach nauki, realizowanych z wykorzystaniem zasobów obliczeniowych Cyfronetu i udostępnianego oprogramowania.
  • Konsultacje, dyskusje i wymiana informacji pomiędzy użytkownikami a pracownikami Cyfronetu.
  • Spotkanie z przedstawicielami producentów sprzętu i oprogramowania instalowanego w ACK Cyfronet AGH.

Zgłoszenia abstraktów, program i rejestracja

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i zachęcamy do zgłaszania referatów na temat obliczeń prowadzonych z wykorzystaniem komputerów dużej mocy i oprogramowania udostępnianego w Cyfronecie, w tym obliczeń realizowanych na infrastrukturze PLGrid. Referaty będą akceptowane na podstawie nadesłanych streszczeń.

Autorów referatów zapraszamy na stronę: https://events.plgrid.pl/e/kukdm23.

Informacje na temat programu oraz formularz rejestracyjny zostaną opublikowane w późniejszym terminie.

Sponsoring konferencji

Mamy przyjemność zaprosić firmy i instytucje do współpracy w ramach jednego z trzech pakietów sponsorskich, które określają zasady udziału w wydarzeniu:

- Pakiet Sponsorski Platynowy (plik PDF)
- Pakiet Sponsorski Złoty (plik PDF)
- Pakiet Sponsorski Srebrny (plik PDF).

W przypadku chęci podjęcia współpracy w zakresie jednego z ww. pakietów, prosimy o przesłanie informacji na adres e-mail: kukdm (at) cyfronet.pl, najpóźniej do dnia 15.02.2023.

Uprzejmie informujemy, że liczba pakietów w poszczególnych kategoriach jest ograniczona.

Kontakt

Kontakt z organizatorami: kukdm (at) cyfronet.pl.