Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Konferencja KU KDM 2022 - 7-8 kwietnia

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w czternastej Konferencji Użytkowników Komputerów Dużej Mocy, organizowanej w trybie zdalnym w dniach 7-8 kwietnia 2022.

ACK Cyfronet AGH organizuje Konferencję Użytkowników KDM od roku 2008. Jej podstawowym założeniem było zainicjowanie corocznych spotkań naukowych gromadzących użytkowników, którzy wykonują obliczenia z wykorzystaniem komputerów dużej mocy i oprogramowania, udostępnianych przez ACK Cyfronet AGH.

Konferencja obejmuje prezentacje użytkowników i zaproszonych gości, sesje dyskusyjne oraz spotkania z dostawcami sprzętu informatycznego i oprogramowania, a także dyskusję panelową na temat efektywnego wykorzystania zasobów informatycznych Cyfronetu.

Tematyka KU KDM koncentruje się na obliczeniach i symulacjach dużej skali, nowych algorytmach w informatyce, narzędziach i technikach w systemach dużej mocy obliczeniowej, a także na zastosowaniach informatyki w dydaktyce oraz bazach danych. Sponsorami wydarzenia są firmy: Intel oraz HPE.

Termin

7-8 kwietnia 2022

Miejsce

Wydarzenie odbędzie się w formie wideokonferencji, za pośrednictwem platformy Zoom. Link do spotkania jest przesyłany osobom zarejestrowanym na wydarzenie.

Cele konferencji

  • Przegląd wyników prac w różnych dziedzinach nauki, realizowanych z wykorzystaniem zasobów obliczeniowych Cyfronetu i udostępnianego oprogramowania.
  • Prezentacja działalności Cyfronetu i informacja o zasobach sprzętowych, oprogramowaniu i oferowanych usługach.
  • Przedstawienie najnowszych kierunków rozwoju architektur komputerowych i sieciowych, w tym również zasobów pozwalających na wykonywanie obliczeń kwantowych.
  • Konsultacje, dyskusje i wymiana informacji pomiędzy użytkownikami a pracownikami Cyfronetu.
  • Spotkanie z przedstawicielami producentów sprzętu i oprogramowania instalowanego w ACK Cyfronet AGH.

Program wydarzenia

Pobierz program w formacie PDF

Przyjmowanie zgłoszeń referatów zostało zakończone.

Informacje dla autorów referatów

Rejestracja

Szczegółowe informacje oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie:
https://events.plgrid.pl/e/kukdm2022.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!