Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Cyfronet AGH uczestnikiem ISC High Performance 2024

ISC High Performance (The Event for High Performance Computing, Machine Learning, Data Analytics & Quantum Computing) to jedno z najważniejszych wydarzeń dla środowiska dostawców i użytkowników rozwiązań związanych z obliczeniami wielkiej skali.

Wydarzenie odbyło się w dn. 12-16.05.2024 i tradycyjnie składało się z konferencji obejmującej tematycznie praktycznie wszystkie obszary związane z zastosowaniem superkomputerów, oraz targów branżowych, umożliwiających bezpośrednie prezentacje sprzętu, projektów i  rozwiązań.

Przedstawiciele Cyfronetu uczestniczyli w konferencji, zapoznając się z najnowocześniejszymi technologiami oraz przykładami ich zastosowania. W czasie konferencji, Marek Magryś, zastępca dyrektora Cyfronetu ds. Komputerów Dużej Mocy, odebrał certyfikat uzyskania przez superkomputer Helios 3 miejsca na prestiżowej liście Gren500 najbardziej efektywnych energetycznie superkomputerów świata. Dodatkowo ogłoszono też listę TOP500 najszybszych superkomputerów świata, na której maszyny Cyfronetu zajęły 4 lokaty.

Jednocześnie Cyfronet po raz czwarty wystąpił na ISC jako wystawca, tym razem pod hasłem „Access the future”. Udział Cyfronetu w ISC był m.in. związany z działaniami promocyjnymi w ramach projektu: „Narodowe Centra Kompetencji EuroHPC, faza 2". Stoisko informacyjno-promocyjne ACK Cyfronet AGH było jednym z nielicznych polskich akcentów w czasie targów. Wśród wystawców znalazły się zarówno firmy – giganci technologiczni, jak Hewlett Packard Enterprise, Intel, czy NVIDIA, jak i czołowe inicjatywy i centra superkomputerowe, w tym m.in. EuroHPC JU, LUMI, Jülich Supercomputing Center. Łącznie targi objęły 160 wystawców z 30 krajów.

Główne aktywności Cyfronetu w czasie ISC objęły:

  • podtrzymywanie i rozwój relacji z dotychczasowymi partnerami
  • nawiązywanie nowych kontaktów z potencjalnymi dostawcami sprzętu i oprogramowania
  • ocenę nowych rozwiązań technologicznych możliwych do wdrożenia w ramach zarządzanej infrastruktury

Tegoroczne ISC High Performance przyciągnęło pnad 3400 uczestników z całego świata.