Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Szkolenie Kompleksowe wprowadzenie do infrastruktury LUMI

Zapraszamy na 4-dniowe, hybrydowe wydarzenie oferujące zestaw szczegółów pozwalających na efektywne wykorzystanie infrastruktury LUMI w badaniach naukowych.

Kompleksowe wprowadzenie do infrastruktury LUMI (Comprehensive general LUMI course) odbędzie się w dn. 3-6 października 2023 stacjonarnie w Warszawie w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN im. M. Nałęcza, oraz online.

Program szkolenia obejmuje gruntowne wprowadzenie do architektury LUMI i środowiska programistycznego. W ujęciu szczegółowym, uczestnicy zapoznają się z architekturą LUMI i środowiskiem programistycznym. Kurs obejmuje zajęcia dotyczące kompilacji i korzystania z oprogramowania, modeli programowania (HIP i OpenMP offload), portowania, wykonywania zadań i optymalizacji aplikacji do działania na AMD MI250X. Ukończenie kursu pomoże wydajnie pracować zarówno na partycji CPU (LUMI-C), jak i GPU (LUMI-G).

LUMI to obecnie najszybszy Europejski superkomputer, który według notowania z maja 2023 roku zajął 3 miejsce na świecie pod względem udostepnianej mocy obliczeniowej. Dzięki udziałowi Polski w Konsorcjum LUMI polscy naukowcy mogą skorzystać z zasobów superkomputera. Dostęp jest zapewniany przez infrastrukturę PLGrid.

Kurs jest bezpłatny. Poprowadzą go wspólnie eksperci z LUMI HPE Centre of Excellence (HPE CoE), AMD i LUMI User Support Team (LUST). Rejestracja trwa do 25 września 2023 r. do godz. 16:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy do szczegółowego opisu wydarzenia na stronie LUMI: https://www.lumi-supercomputer.eu/events/general-lumi-course-oct2023/

Bezpośredni link do strony rejestracji: https://events.plgrid.pl/e/lumi-general-course