Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Warsztaty: AI dla nauki

Zapraszamy zainteresowanych na warsztaty "Cyfronet AI for Science" organizowane w dniach 11-12 września 2023 przez ACK Cyfronet AGH we współpracy z Konsorcjum PLGrid, Narodowym Centrum Kompetencji HPC i firmą NVIDIA.

Superkomputer Athena

Warsztaty te pozwolą zapoznać się z podstawami technik uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji oraz możliwościami bibliotek umożliwiającymi tego typu obliczenia na kartach graficznych firmy NVIDIA V100 oraz A100 dostępnych m.in. w ACK Cyfronet AGH.

W trakcie tego wydarzenia uczestnicy poznają sposoby zastosowania narzędzi, technik i algorytmów uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji w rozwiązywaniu rzeczywistych problemów. Przedstawione zostaną kluczowe koncepcje głębokich sieci neuronowych, sposoby budowania modeli uczenia głębokiego oraz mierzenia i zwiększania ich dokładności. Ponadto zaprezentowane zostaną podstawowe techniki wstępnego przetwarzania danych, zwiększające stabilność procesu uczenia maszynowego. To wydarzenie będzie połączeniem wykładów z częścią warsztatową, z instrukcjami krok po kroku i wsparciem mentorów.

Dalsze informacje o szkoleniach oraz możliwość zgłoszenia (do 25 sierpnia 2023) uczestnictwa znajdują się na stronie warsztatów.

Serdecznie zapraszamy!