Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

ACK Cyfronet AGH na targach ISC High Performance w Hamburgu

Cyfronet występuje jako wystawca w czasie jednego najważniejszych wydarzeń dla środowiska dostawców i użytkowników rozwiązań związanych z obliczeniami wielkiej skali.

Tegoroczne targi ISC skupiają 135 wystawców i około 3000 uczestników z całego świata. Wśród wystawców są zarówno firmy – giganci technologiczni, jak Hewlett Packard Enterprise, Intel, czy NVIDIA, jak i czołowe inicjatywy i centra superkomputerowe, w tym m.in. EuroHPC JU, LUMI, Barcelona Supercomputing Center. Stoisko ACK Cyfronet AGH jest jednym z nielicznych polskich akcentów w czasie targów. Główne aktywności Cyfronetu obejmują podtrzymywanie relacji z dotychczasowymi partnerami, nawiązywanie nowych kontaktów z potencjalnymi dostawcami sprzętu i oprogramowania oraz ocenę nowych rozwiązań technologicznych możliwych do wdrożenia w ramach zarządzanej infrastruktury.

Udział Cyfronetu w ISC jest również związany z działaniami promocyjnymi w ramach projektów: Narodowe Centra Kompetencji EuroHPC – EuroCC oraz Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC  - EuroHPC PL. Dodatkowo prezentowane są materiały związane z projektami EPOS i Sat4Envi.

W czasie targów ISC została ogłoszona lista TOP500 superkomputerów o najwyższej mocy obliczeniowej. Znaczącym sukcesem jest obecność na liście 3 superkomputerów Cyfronetu: Atheny, Aresa i Prometheusa, co od razu zostało również wyeksponowane na stoisku. Dodatkowo 3 miejsce na liście zajął superkomputer LUMI, budowany przez konsorcjum, w którym Cyfronet koordynuje polskie działania.

Targi trwają do 1 czerwca. Serdecznie zapraszamy na stoisko nr A114!