Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Studio filmowe Media Lab 5.0

Laboratorium Technik Wizualnych (Media Lab 5.0) jest studiem filmowo-telewizyjnym, którego głównym zadaniem jest produkcja materiałów dokumentujących i promujących osiągnięcia ACK Cyfronet AGH.

Realizowane filmy i programy telewizyjne popularno-naukowe i szkoleniowe pokazują efekty prac badawczych użytkowników infrastruktury obliczeniowej Cyfronetu.

W LTW prowadzone są warsztaty dziennikarskie, sztuki operatorskiej, realizacji dźwięku, sztuki montażu, grafiki komputerowej i obsługi studia telewizyjnego. To również miejsce prowadzenia prac badawczych z technologii wizyjnych, akustyki, technik transmisji on-line.

LTW to studio filmowo-telewizyjne o powierzchni około 100 m kwadratowych wyposażone w ruszt z oświetleniem, nagłośnione, ze sztucznym horyzontem i scenografią. Studio połączone jest z salą
audytoryjną na około 50 miejsc. Studio skomunikowane jest z reżyserkami: WIZJI i ŚWIATŁA ( ze stanowiskami: regulacji torów kamerowych, realizacji wizji, nagrywania i odtwarzania, grafiki komputerowej,
światła), DŹWIĘKU z konsolą Yamaha LS 9 oraz LEKTORKĄ. W LTW znajdują się dwie MONTAŻOWNIE z zestawami komputerowymi z oprogramowaniem Adobe CS6. Laboratorium posiada kamery Panasonic AG-HPX 371 (3szt.) oraz inny sprzęt filmowo-telewizyjny do realizacji obrazu, światła, dźwięku w produkcjach studyjnych i plenerowych.

Studio współpracuje z profesjonalnymi twórcami i realizatorami oraz studentami krakowskich uczelni.

Filmy zrealizowane przez MediaLab 5.0 można obejrzeć między innymi:

Kontakt: Kierownik LTW, Jacek Przybylski, j.przybylski (@) cyfronet.pl