Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH
ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Konferencja Użytkowników KDM

W dniach 28 lutego 2013 - 1 marca 2013 odbywała się w Zakopanem Konferencja Użytkowników Komputerów Dużej Mocy – KU KDM'13.

Była to szósta edycja tej konferencji, która z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem i popularnością wśród Użytkowników ACK Cyfronet AGH. W konferencji wzięli udział zaproszeni goście oraz sponsorzy konferencji - Hewlett Packard, Intel Corporation i Emerson Network Power, a także użytkownicy Cyfronetu prezentujący prace realizowane z wykorzystaniem zasobów komputerowych i oprogramowania udostępnionego w Centrum.

W tegorocznej konferencji wzięło udział 100 osób - użytkowników Cyfronetu i pracowników Centrum, a także zaproszeni goście z Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Obrady rozpoczął profesor Kazimierz Wiatr, który przedstawił osiągnięcia i zamierzenia Centrum oraz przypomniał wysoką pozycję komputera Zeus w notowaniach Top500 najszybszych komputerów świata. Poinformował również o dwóch inwestycjach ważnych dla Cyfronetu – o zakończeniu modernizacji głównego budynku Cyfronetu oraz o rozpoczęciu budowy nowej hali maszyn, gdzie docelowo zostanie przeniesiony komputer Zeus. Profesor Jacek Kitowski przedstawił projekt PLGrid Plus, jego dotychczasowe osiągnięcia i zamierzenia na przyszłość.

Dużym zainteresowaniem cieszył się panel dyskusyjny poświęcony zagadnieniom związanym z wykorzystaniem komputera Zeus. Administratorzy tego komputera zapoznali uczestników z aktualną architekturą i możliwościami Zeusa oraz odpowiadali na liczne pytania zgromadzonych.

W czasie konferencji było wiele okazji do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i nawiązania nowych kontaktów. W czasie przerw między sesjami trwały ożywione dyskusje na temat problemów poruszanych w prezentacjach, uzyskiwanych rezultatów oraz wykorzystywanych metod numerycznych i oprogramowania.

Wielu uczestników już zapowiedziało swój udział w przyszłorocznej edycji konferencji.

Zapraszamy