Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Chcą wyłapywać buble

Profesor Kazimierz Wiatr startuje w Wyborach 2005 do Senatu

- Senat to Izba Refleksji. Ale czy pamiętacie Państwo jakiekolwiek refleksje autorstwa obecnych senatorów z Krakowa? Pytał na konferencji prasowej PiS prof. Ryszard Legutko, kandydat partii na senatora.

Po za nim z list PiS w Małopolsce kandydują do Senatu jeszcze Piotr Boroń, Stanisław Kogut i Kazimierz Wiatr. - W przeciwieństwie do Platformy Obywatelskiej nie uważamy, że Senat jest zbędny. Wręcz przeciwnie, chcemy zwiększyć jego kompetencje w wyłapywaniu prawnych bubli - tłumaczył Zbigniew Ziobro, który w Krakowie prezentował kandydatów na senatorów.

- Cieszę się, że zgodę na kandydowanie wyraził prof. Legutko, znawca zasad panujących w kolebce demokracji - starożytnej Grecji. Będzie mógł wiele wnieść w budowę demokracji w IV RP - podkreślał Zbigniew Ziobro.

Profesor Ryszard Legutko, filozof, interpretator Platona, publicysta, jest pracownikiem Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz prezesem Ośrodka Mysli Politycznej.

Historyka i samorządowca Piotra Boronia poseł Ziobro chwalił za świetny wynik w ostatnich wyborach samorządowych. - W walce o miejsca w sejmiku dostał najwięcej głosów. Wyprzedził znacznie Bogusława Sonika i Janusza Sepioła - przypomniał.

Z Nowego Sącza startuje Stanisław Kogut, radny wojewódzki, szef kolejowej Solidarności.

W okręgu tarnowskim PiS postawił na prof. Kazimierza Wiatra, dyrektora Akademiskiego Centrum Komputerowego CYFRONET AGH w Krakowie, twórcę niezależnego Ruchu Harcerskiego.

18 sierpnia 2005
Magdalena Kursa
Gazeta Wyborcza, Kraków