Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Projekt EuroScienceGateway

Akronim: EuroScienceGateway
Pełna nazwa: EuroScienceGateway — wykorzystanie europejskich infrastruktur obliczeniowych do intensywnego przetwarzania danych w badaniach opartych na danych zgodnie z zasadami FAIR
Logotyp:
Czas trwania: 01.09.2022-31.08.2025
Cel: EuroScienceGateway wykorzysta rozproszoną sieć obliczeniową w 13 krajach europejskich, dostępną za pośrednictwem 6 krajowych, przyjaznych dla użytkownika portali internetowych, ułatwiając dostęp do infrastruktur obliczeniowych i pamięci masowej w całej Europie, a także do danych, narzędzi, przepływów pracy i usług, które można dostosować do potrzeb naukowców. Wyniki pracy zostaną zintegrowane ze środowiskiem EOSC-Core. Przyjęcie, rozwój i wdrożenie technologii interoperacyjnych między usługami umożliwi naukowcom tworzenie wysokiej jakości danych zgodnych z FAIR, dostępnych dla wszystkich w EOSC. Społeczności z różnych dyscyplin — nauki przyrodnicze, klimat i bioróżnorodność, astrofizyka, materiałoznawstwo — zademonstrują przejście od usług technicznych EOSC do analizy naukowej.
Rola Cyfronetu: ACK Cyfronet będzie odpowiedzialny za integrację rozwiązań rozproszonej platformy Onedata zarządzania danymi z budowaną infrastrukturą projektu Euro Science Gateway.
Kontakt: Łukasz Dutka
e-mail: l.dutka [at] cyfronet.pl
tel.: (+48) 126333426
Strona WWW:
https://galaxyproject.org/projects/esg/