Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH
ACK Cyfronet AGH
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności. Pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki.

Dzień Otwarty 2021

Akademickie Centrum Komputerowe Cyfronet AGH corocznie organizuje Dzień Otwarty dla środowiska naukowego Krakowa i Małopolski. W ramach spotkania prezentowane są najnowsze kierunki rozwoju architektur komputerowych i sieciowych, nowe technologie oprogramowania oraz działalność naszego Centrum; jego zasoby sprzętowe, oprogramowanie i oferowane usługi. Tradycyjnie, podczas Dnia Otwartego prezentują swoje prace również laureaci konkursu na najlepszą pracę doktorską zrealizowaną w oparciu o zasoby obliczeniowe ACK Cyfronet AGH.

 

Termin

22 listopada 2021, godz. 9:00
 

Miejsce

Z powodu trwającej epidemii koronawirusa (COVID-19) tegoroczny Dzień Otwarty jest organizowany w formie wideokonferencji. Wydarzenie odbywa się za pośrednictwem Zoom (zalecana instalacja oprogramowania). Link do spotkania zostanie udostępniony w terminie późniejszym.

Kontakt z organizatorami w przypadku problemów: Kamil Mucha, k.mucha at cyfronet.pl

FAQ dotyczące Zoom: https://support.zoom.us/hc/en-us/articles/206175806
 

Cele wydarzenia

  • Informacja o działalności Cyfronetu, a także zasobach sprzętowych, oprogramowaniu i oferowanych usługach.
  • Przedstawienie najnowszych kierunków rozwoju architektur komputerowych i sieciowych oraz nowych możliwości obliczeń wielkiej skali i przetwarzania danych z wykorzystaniem infrastruktury typu grid, cloud i HPC.
  • Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę doktorską zrealizowaną w oparciu o zasoby obliczeniowe ACK Cyfronet AGH i prezentacje laureatów.
  • Konsultacje, dyskusje i wymiana informacji pomiędzy użytkownikami a pracownikami Cyfronetu.
  • Spotkanie z przedstawicielami producentów sprzętu i oprogramowania instalowanego w ACK Cyfronet AGH.

 

Program

Program będzie dostępny wkrótce.
 

Rejestracja i uczestnictwo

Rejestracja nie jest wymagana, wydarzenie jest ogólnodostępne.

Natomiast osoby, które wypełnią formularz rejestracyjny, otrzymają na podany adres e-mail powiadomienie o dostępnym programie wydarzenia i o linku do spotkania.

Zachęcamy do rozpowszechniania informacji o Dniu Otwartym w grupach osób potencjalnie zainteresowanych. Krótki link do wydarzenia: https://www.cyfronet.pl/doack2021.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!