Dostawa taśm magnetycznych
Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie wmurowano w środę kamień węgielny pod nową halę maszyn, która będzie częścią Akademickiego Centrum Komputerowego (ACK) Cyfronet. Koszt inwestycji to 12,2 mln zł, z czego 8,3 mln zł to unijne dofinansowanie.
Akademickie Centrum Komputerowe CYFRONET AGH, czyli jedno z największych centrów superkomputerowych i sieciowych w Polsce obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Poświęcenie głównego budynku Centrum po zakończonej modernizacji oraz wmurowanie kamienia węgielnego nowej hali komputerowej były głównymi punktami uroczystości jubileuszowych. W spotkaniu wziął udział Stanisław Sorys z zarządu województwa.
Komputer Zeus z ACK CYFRONET AGH w Krakowie znalazł się na prestiżowej liście pięciuset najpotężniejszych superkomputerów świata i po raz siódmy z rzędu uzyskał tytuł najszybszego komputera w Polsce.
Podpisaniem aktu erekcyjnego i poświęceniem przez JE Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza Kamienia Węgielnego rozpoczęła się w dniu 29 maja 2013 roku uroczystość wmurowania Kamienia Węgielnego pod nową Halę Maszyn
Wykonanie wielobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych, przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę dla zadania pod nazwą: Budynek techniczny ACK Cyfronet AGH w Pychowicach.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na szkolenie dotyczące programowania kart graficznych. Szkolenie odbędzie się w dniach 19-20 września 2013 w siedzibie ACK Cyfronet AGH.
Już po raz siódmy zapraszamy wszystkich pasjonatów nauki – tych obecnych oraz przyszłych, na Małopolską Noc Naukowców. Tylko 27 września 2013 roku w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i Niepołomicach, a także na żywo w internecie jedyna w roku Noc, której głównymi bohaterami są naukowcy!
Zapraszamy do udziału w tym najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursie dla popularyzatorów nauki. Od 1 września do 31 października można zgłaszać kandydatury w tegorocznej edycji konkursu Popularyzator Nauki.
Zapraszamy na webinaria organizowane od 10 września 2013 roku przez firmę Accelrys dla użytkowników tego oprogramowania w Polsce (po trzy webinaria z Discovery Studio i Materials Studio).